אייל בן שלמה

052-3553194


שער | אודות | טיפולים | המלצות | מאמרים | קישורים | צור קשר           סייקי שיאצו, זן שיאצו, רפלקסולוגיה

אייל בן שלמה - טיפול בשיאצו ורפלקסולוגיה

זן שיאצו

שיטה טיפולית שפותחה ביפן על ידי הפסיכולוג היפני שיזוטו מסונגה, המקשרת בין עולם השיאצו לעולם המודרני. השיטה מבוססת על 12 המרידיאנים הזורמים בגוף כולו, ואבחון דרך ההרה (הבטן) לצורך איתור מרדיאנים בהם האנרגיה חסומה. הטיפול הוא טיפול ממוקד על ידי הפעלת לחץ במגע על מסלול המרידיאן החסום לצורך שיחרורו. הטיפול מתבצע תוך מתן תשומת לב לנשימה, ליציבה ולאנרגיה הכללית של המטופל.

בסיום הטיפול, המטופל חש חזק יותר, נינוח ואנרגטי.

עוד על זן שיאצו

שאלו את עצמכם: האם אתם קשובים לגוף שלכם? האם אתם מבינים את מה שהוא מנסה לומר לכם? מתי בפעם אחרונה יצרתם תקשורת אמיתית וכנה עם גופכם?

על פי הרפואה הסינית, הגוף הינו עולם ומלואו ששואף לאיזון תמידי. הכוח האנרגטי המאזן את ההגוף נקרא קי – והוא מצוי בזרימה מתמדת ונע בין ערוצי זרימה המכונים מרידיאנים. אך במצבים רבים במהלך חיינו, זרימת הקי נתקעת והאיזון הפיזי והנפשי של גופנו מופר. זה יכול לבוא לידי ביטוי במיגרנות, לחצים בבטן, נפיחוית שונות, פריחות, כאבי גב, חוסר מנוחה, חולשה, לחץ מנטלי ועוד. על פי הרפואה הסינית, אלו הם סימפטומים לחוסר איזון בגוף, בעקבות חסימת הזרימה של אנרגיית הקי.

כאשר אנחנו לא נמצאים במיטבנו מבחינה פיזית או נפשית, הגוף שלנו מנסה להעביר מסר. הקשבה לגוף הינו השלב הראשון בדרך להחזרת האיזון שהוא כה זקוק לו. החזרת האיזון לגוף בשלבים הראשונים של הסימפטומים יכול למנוע את החרפתם ואפילו את התפתותם למחלה של ממש. כאשר הגוף נמצא במצב של איזון, קיימת תשתית איתנה לבריאות פיזית ונפשית.

כיצד נוכל להקשיב לגופנו, ולהעניק לו את התנאים האופטימליים לשמירה על איזון? אחד הכלים המשמעותיים ביותר הינו טיפול באמצעות זן שיאצו, עיסוי בלחיצות שמקורו ביפן אשר מסתמך על מפת המרידאנים של גוף האדם על מנת להביא את הגוף לאיזון אנרגטי, וכולל מימד רוחני של ההעברת אנרגיה בין המטפל למטופל.

כוחו של זן שיאצו (שי=אצבע, אצו=לחץ) נעוץ בקשר בין מטפל השיאצו לבין המטופל, אשר במהלכו מעצים המטפל את כוחו הריפוי הטבעי של המטופל ואת יכולתו להקשיב לגופו ולטפל בו. הטיפול מושתת על עיסוי לחיצות בדרגות שונות והזזה עדינה של חלקי הגוף עד למצבי מתיחה קלים, הנעשים באוירה מדיטטיבית. גוף לא נשאר אדיש לטיפול השיאצו: מדובר ב"זריקת אנרגיה" שתורמת לפעילות תקינה של מערכות הדם, העיכול, העצבים ועוד. טיפול קבוע באמצעות זן שיאצו מסייע לחיזוק המערכת החיסונית, כאשר היכולת של הגוף לאזן את עצמו בכוחות עצמו גוברת מטיפול לטיפול.

הזן שיאצו פותח כשיטת שיאצו ייחודית בשנות ה-60 של המאה עשרים ע"י הפסיכולוג היפני שיזוטו מסונגה. מדובר בטיפול במקורם של סימפטומים שונים, מתוך מודעות פיזית ורוחנית כאחד, כשני חלקים של אותו השלם. הפיזי והרוחני מתגלמים ביחסים בין המטפל והמטופל – כאקט של העצמה הדדית של המטופל באמצעות מגע פיזי של ריפוי והתכוונות מנטלית להעצמת כוחות הריפוי של הגוף ושיפור יכולות ההקשבה לשפה שבה הגוף מבטא את צרכיו בפנינו.sample content image

הטיפולים המוצעים

שיאצו

רפלקסולוגיה


אייל בן שלה -מטפל בשיאצו ורפלקסולוגיה